Miller első MotoGP győzelme

Az újkori motorversenyek történetében a 250. MotoGP versenyt aligha fogja elfelejteni a Team Estrella Galicia 0,0 Marc VDS csapat és Jack Miller.  Az ausztrál élete első futamgyőzelmét szerezte az Assen-i pályán, teltházas lelátók előtt.

motogp-assen-2016-a

Gyakorlatilag özönvíz előzte meg az Assen-i gyorsaságimotoros-világbajnokságot Holland Nagydíját. A nyolcadik körre már száradni kezdett az ideális ív, de egy körrel később ismét esni kezdett. A futam 15. körében már olyan mértékben esett, hogy a versenyigazgatóság piros zászlóval megszakította a versenyt. Abban a pillanatban Danilo Petrucci állt az élen.

A pálya kondíciói az újraindítást követően sem lettek sokkal jobbak. A mintegy félórás várakozás után 14:55-kor kinyitott a bokszutca, így a versenyzők újra felsorakoztak a rajtrácsra.

Dovizioso, Petrucci és Rossi indultak az első sorból. A második start után Dovizioso ismét maradt az élen, Rossi azonban még az első körben megelőzte őt, miközben mögéjük Marquez és Jack Miller zárkózott fel.

Ezt követően indult el Miller szárnyalása, aki bravúros előzésekkel lépkedett előre, mígnem az élre állt. Az utolsó nyolc körben majdnem két másodpercet adott a mezőnynek.

A nehéz körülmények ellenére az elmúlt 10 évben még nem fordult elő, hogy nem gyári csapat pilótája nyeri a futamot a MotoGP-ben. Az ausztrál ezzel a győzelmével Casey Stoner 2012-es ausztráliai győzelme után az első, aki MotoGP versenyt nyert, és az első független csapatban versenyző győztes Toni Elías 2006-os portugál elsősége óta.

Tito Rabat kivételes munkával megmentette 11. helyét.

Jack Miller: 1.

"Nem gyakran van ilyen, de alig találok szavakat. Hihetetlen érzelmek kavarognak most bennem, nagyon nehéz leírni ezt most. Első alkalommal nyertem a MotoGP-ben. Nagyon jól éreztem a verseny első felét, de a körülmények kezdtek veszélyessé válni, így jogosnak éreztem a piros zászlót. Az újraindulás után sem lettek sokkal jobbak a feltételek, nagyon csúszott minden, de azonnal éreztem, hogy ez jó lesz. Láttam a sok kiesőt, de csak arra összpontosítottam, hogy ne vállaljak semmiféle ostoba kockázatot. És egyszer csak elmentem Marc mellett és próbáltam nem törődni a ténnyel, hogy első vagyok. Tiszta fejjel próbáltam versenyezni, míg az utolsó sikánban már láttam a kockás zászlót. Hihetetlen érzés a családomnak és nekem. Meg kell köszönöm a Hondának és a teljes menedzsmentnek, hogy nekem adták a lehetőséget és megmutathattam mit tudok ezen a szinten. Eltart majd egy ideig mire felfogom az biztos.

Tito Rabat: 11

"Ez egy nagyon nehéz verseny volt és nehéz körülmények között vívtunk, de boldog vagyok, hogy több pontot is szeretünk. A második futamban benn voltam a legjobb 10 között és éreztem, hogy jó a tempóm is. Nem vagyok egy nagy esőmenő, de most nagyon éreztem a versenyt. Ezúton gratulálok Jacknek és az egész csapatnak a győzelemhez.