Rabat sikeresen befejezte a futamot

Az Estrella Galicia 0,0 Marc VDS csapat versenyzője Tito Rabat a verseny nagyon korai szakaszában esett el, ám a csapat munkájának köszönhetően sikerült visszatérnie a versenybe így értékes adatokat tudott gyűjteni, habár a lemaradása miatt a versenyben csak a 17. helyen ért célba.

motogp-misano2016

A 18. helyről erős rajtot elkapó Rabat a verseny második körében esett le a motorról és ezzel értékes időt vesztett el. Az igazi baj csak ezután jött, ugyanis az ütközés miatt sérült Rabat motorja amit a csapat azonnal megpróbált helyrehozni.

Ennek eredményeként Rabat vissza tudott jönni a versenybe és fel tudta venni a ritmust a 11. és 12. helyen versenyzőkkel, Danilo Petruccival és Stefan Bradl-lel.

A Misano-i futamon Rabat volt a csapat egyetlen indulója, mivel Jack Miller kénytelen volt visszavonni az indulását a San Marino-i GP-ről.

Sajnos már a gyakorlás nagyon megterhelő volt számára fizikailag és még mindig fájlalta a jobb kezét, így a csapattal közösen úgy döntöttek, hogy ezúttal kihagyja a futamot.

Tito Rabat: 17.

"Az első körökben nagyon jól indultam, de aztán túl keményen fékeztem és elveszett az első tapadás, nem tudtam megtartani. A motor sérült, de köszönhetően a csapat fantasztikus munkájának gyorsan megoldották a problémát és újra tudtam csatlakozni. Sikerült aztán felvennem a fonalat Petruccival és Bradl-lel akiktől egy csomó dolgot tanultam a verseny alatt. Most már csak Aragonra fogok összpontosítani.”