Miller pályafutása legjobb eredménye

Az Estrella Galicia 0,0 Marc VDS versenyzője, Jack Miller érzelmekkel teli versenyen, pályafutása során eddigi legjobb, 10. pozícióban fejezte be a MotoGP katalán futamát Barcelonában.

hirek-mogotp-spain-2016

A 25 körös verseny gyakorlatilag forróságban zajlott. A pálya hőmérséklete a 48 fokot is elérte, de Miller nem számolva a nehezítő körülményekkel, a gyorsan kopó gumik ellenére is a top 10-ben fejezte be futamát, meghódítva ezzel a pálya mellett szurkoló közel 100.000 rajongót.

Tito Rabat egy igazán hősies küzdelemben első világbajnoki pontját szerezte a texasi verseny óta.

Mindössze 15 nappal azután, hogy eltörte a bal kulcscsontját Mugelloban, Rabat máris a 14. helyen végzett egy merész előzéssel az utolsó körben.

Miller és Rabat mindketten pontszerző helyen végeztek, idén már második alkalommal, de mindegyikük már a verseny utáni egynapos tesztre összpontosít, hogy még jobb teljesítményt hozzanak ki a Hondából.

Jack Miller: 10.

"Nagyon boldog vagyok, hogy újra pontokat szereztem és a végéig nagy csatában voltam. Nagyon élveztem. Próbáltam megőrizni a gumikat, mert tudtam, hogy a forró körülmények között sok tapadást veszítek majd és úgy tűnik most ez a stratégia volt kifizetődő. Határozottan érzem, hogy bőven van még nagyobb potenciál a motorban. Ma minden erőfeszítésemet a hátsó gumik megőrzésére fordítottam. Pályafutásom alatt első alkalommal fejeztem be a versenyt a top 10-ben, ami óriási lendületet ad nekem és szeretném ezt az eredményt Luis Salomnak ajánlani, aki nagyon fog hiányozni nekem."

Tito Rabat: 14.

"Nagyon boldog vagyok, hogy hazai pályán pontot szereztem. Szeretnék köszönetet mondani az egész közönségnek, hogy segítettek nekem.  Fantasztikus eredmény, hogy alig több mint két hét telt el azóta, hogy eltört a kulcscsontom. Fizikailag nagyon megterhelő verseny volt számomra a meleg miatt. Összességében nem vagyok annyira elégedett. Sajnos rosszul kaptam el a rajtot, de jó néhány előzéssel végül feljöttem és legalább annak örülök, hogy be tudtam fejezni a futamot. Luis Salom miatt ez egy nagyon szomorú hétvége volt, de most megpróbálok a felépülésemre összpontosítani, hogy Assenben újra teljes erővel versenyezhessek."