Superbike aragóni futam

Superbike: Rea és Sykes is szorgalmasan gyűjtögette a pontokat Aragónban

Aragón, 1. futam: Rea egy hajszállal nyert Davies előtt, Tóth a 18., Rizmayer a 19.

Egészen az utolsó méterekig eldöntetlen volt, ki nyeri a Superbike világbajnokság első aragóni futamát. Végül csupán öt századmásodpercnyi előnnyel a Kawasaki britje szerezte meg zsinórban negyedik győzelmét, a dobogó legalsó fokára pedig a sokáig vezető Sykes állhatott fel. A BMW Racing Team Tóth párosa a 18. és 19. helyen zárt.

Haslam nem sokáig örülhetett élete első pole pozíciójának: az első kanyarban már Sykes állt az élen, sőt, Davies és Rea is megelőzte őt. Lowes mondjuk egy ilyen rajtnak is örült volna, ugyanis lényegében már a verseny kezdése előtt ki is esett. Az élen ezzel egy időre kimerültek az izgalmak, hátrébb Van der Mark és Guintoli csatája szolgáltatott némi izgalmat. A nyolcadik körben Rea visszaelőzte Daviest, Haslamet pedig Fores is lejjebb szorította, és a csapattárs Torres is kellemetlenül szorongatta. Van der Mark is megindult felfelé a rangsorban, de a 10. körben búcsúzott a versenytől.

Féltávnál aztán felpezsdültek az izgalmak: Rea utolérte Sykes-ot, Davies pedig tisztes távolságból figyelte, hátha tud profitálni a párharcból. Őket alaposan leszakadva követte az éppen Haslam, Fores, Torres sorrendben motorozó trió.  Hat körrel a vége előtt aztán Rea megelőzte Sykes-t és átvette a vezetést, és rögvest egy lélegzetvételnyi előnyhöz jutott. A címvédő ezzel szemben már arra kényszerült, hogy Davies támadásait verje vissza, de a következő körben parázs csatában elvesztette a második helyet is. Ebből persze Rea profitált igazán, aki így – ha időlegesen is – megnyugtatónak mondható előnyhöz jutott velük szemben. Davies ugyanis nem elégedett meg a második hellyel, folyamatosan zárkózott fel az éllovas kawasakisra. A negyedik pozícióért is komoly csata zajlott Haslam és Torres között, egyelőre a pole pozíciós brit állt jobban ebben a párharcban.

A győzelem kérdése egészen a legutolsó méterekig nyitott volt, Davies az utolsó körben kétszer is megkísérelt előzést, de a kigyorsítások rendre Rea-nek sikerültek jobban, így a célegyenesben is vissza tudta venni az első pozíciót és megszerezte a futamgyőzelmet. A harmadik helyet Sykes kaparintotta meg. Haslam végül megőrizte a negyedik helyet Torres előtt, Badovini pedig remek bemutatkozását egy utolsó körös eséssel vágta a kukába. A Team Tóth motorosai csendes versenyt futva a 18. és 19. helyen végeztek.

Aragón, 2. futam: Rea újra a dobogón, Tóth 20., Rizmayer nem indult

Ami nem jött össze Chaz Daviesnek az első versenyen, az könnyedén összejött a másodikon: a Ducati brit motorosa nagy előnnyel megnyerte a futamot, a Panigale R első sikerét aratva ezzel. Jonathan Rea ezúttal második lett a Kawasakival, ám így is négy ponttal növelni tudta összetettbeli előnyét az apriliás Leon Haslammel szemben.

Vasárnap 13:10-kor rajtolt el a Superbike vb második aragóni futama, amelyet ismét Leon Haslam várhatott az élről, megelőzve Chaz Daviest és Tom Sykest. A startot ezúttal a ducatis kapta el a legjobban, míg a pole pozícióst még a negyedik helyről induló Jonathan Rea is megelőzte. Az első körben Alex Lowesnek akadtak nehézségei: a suzukis elmérte az egyik féktávot, így visszaesett tulajdonképpen a mezőny legvégére. Általában ott szoktuk látni a Team Toth versenyzőit is, ám ezúttal csak Tóth Imre neve szerepelt az eredménylistán, a sérülése után visszatérő Rizmayer Gábor ugyanis technikai hiba miatt nem tudott felállni a rajtrácsra.

Az élen eközben Davies megnyugtató előnnyel vezetett Rea előtt, akit szintén kissé leszakadva követett a Haslam, Sykes kettős. Az ötödik közben aztán egyedül maradt az apriliás, a 2013-as világbajnok ugyanis óriási high-side bukást mutatott be, amely után csak támogatva tudta elhagyni a baleset helyszínét, de remélhetőleg megúszta komoly sérülés nélkül. Nem sokkal később a címvédő Sylvain Guintoli is búcsúzni kényszerült: a francia alól egyszerűen kicsúszott a Honda. Csatákat főként a hatodik helytől lefelé láthattunk, ahol Ayrton Badovini vezetésével egy három-négy motorosból álló boly küzdött egymással, ám ahogy teltek a körök, a második pozícióért is harc látszott kialakulni, Rea és Haslam között ugyanis egyre fogyott a távolság.

A bajnokság második helyezettje meg is érkezett az összetett éllovasára, ám annyira nem kerültek közel egymáshoz, hogy Haslam megpróbálkozhatott volna egy tiszta előzéssel. Így a dobogósok sorrendje már nem is változott a leintésig, ez pedig azt is jelentette, hogy Chaz Davies jelentős előnnyel nyerte meg a futamot, amely a Ducati első győzelme volt a 2013 óta használt Panigaléval. A pontversenybeli előnyét 26 egységre növelő Rea, valamint a továbbra is fő kihívónak számító Haslam mögött Torres lett a negyedik, míg a Giuglianót kiválóan helyettesítő Xavi Fores az ötödik, a top10-be pedig a nagyot küzdő Salom, Mercado, Van der Mark, Badovini, Terol ötös fért még be. Tóth Imre a 20. helyen, azaz utolsóként ért célba.

A világbajnokság jövő héten Assenben folytatódik.