Sykes rajt-cél győzelmet aratott

1. FUTAM

Tom Sykes egyetlen pillanatra sem engedte ki a vezetést a kezéből, így a 2013-as világbajnok magabiztosan szerezte meg idei harmadik győzelmét. Mögötte a Ducatikat a verseny végén felülmúló Jonathan Rea végzett, teljessé téve a Kawasaki örömét, míg a két és fél év után visszatérő Max Biaggi egy 6. hellyel lett gazdagabb. A Team Toth versenyzői a 21. és 22. helyeken értek célba.

wsbk-misano-2015-1

Vasárnap fél 11-kor a Superbike világbajnokság első versenyével vette kezdetét a futamok sora Misanóban. Az élről idén másodszor Tom Sykes vághatott neki a 21 körös viadalnak, mellőle Leon Haslam és Davide Giugliano várhatták a piros lámpák kialvását. A pontversenyt toronymagasan vezető Jonathan Rea a negyedik, míg a szabadkártyás Max Biaggi az ötödik helyre kvalifikálta magát. A start után is maradt Sykes az élen, mögötte azonban helyet cserélt Giugliano és Haslam, míg Rea mögül eltűnt Biaggi, miután Guintoli túl agresszíven szúrt be az olasz mellé, aki emiatt kissé kibillent az egyensúlyából. Chaz Davies pont ellentétes utat járt be a Ducatival: a tegnapi balul sikerült Superpole 2 után folyamatosan jött előre a 11. helyről. Előrehaladását az is segítette, hogy a harmadik körben épp az a Torres csúszott el, akivel néhány pillanattal korábban még látványos csatát vívtak.

Sykes eközben megnyugtató előnnyel vezetett Giugliano előtt, mögöttük azonban egyre szorosabbá vált a csata Haslam és Rea között, és még Davies és Biaggi sem volt róluk leszakadva. A hatodik kör elején aztán a kawasakis átvette a harmadik pozíciót, sőt egy kanyarral később Davies is elmotorozott Haslam mellett. Ezzel ismét a két Kawasaki és a két Ducati haladt az első négy helyen, vagyis helyreállni látszott az előző helyszíneken megszokott erősorrend. Küzdelem azonban nem alakult ki közöttük, s mivel Haslam is lerázta magáról valamelyest Biaggit, a Hondák egymás elleni harca szolgáltatta az izgalmakat a hetedik helyért. Közülük Guintoli állt jobban a verseny utolsó harmadához közeledve, ráadásul Van der Markot még a bmw-s Ayrton Badovini is megelőzte, sőt a harmadik gyári Ducatin ülő Michele Pirro is ott nézelődött a holland mögött.

Hat körrel a vége előtt aztán újabb csata kezdődött a dobogó alsó fokáért: Davies előzte vissza Rea-t, s úgy tűnt, a ducatis el is tud lépni honfitársától. Persze Rea sem adta még fel, ráadásul ez a kettős fokozatosan elkezdett megérkezni Giuglianóra is. Az olaszt aztán mindkét brit bedarálta az utolsó előtti körben, aki így még a pódiumra sem állhatott fel. A győzelmet végül jelentős előnnyel a végig vezető Sykes szerezte meg, aki idei harmadik sikerét aratta, Rea pedig második helyével egyrészt bebiztosította a Kawasaki kettős sikerét, másrészt tovább folytatta elképesztő sorozatát, miszerint 2015-ben még egyszer sem szorult ki az első kettőből. Davies állhatott a dobogó alsó fokára csapattársa előtt, míg Haslam végül csak minimális előnnyel tudta maga mögött tartani a hatodik hellyel visszatérő Biaggit. Badovini lett a hetedik, Pirro pedig a nyolcadik, miután mindketten legyűrték a Guintoli, Van der Mark sorrendben végző Hondákat.

2. FUTAM

Jonathan Rea győzelmével ért véget a Superbike világbajnokság második misanói versenye, ezzel a bajnokság éllovasa már 11. sikerét gyűjtötte be 2015-ben. A kawasakis mellé a ducatis Davide Giugliano és az apriliás Leon Haslam állhatott még dobogóra. Max Biaggi újfent hatodikként ért célba, ahogy a Team Toth pilótái is megismételték az első futamon elért 21. és 22. helyüket.

wsbk-misano-2015-2

Vasárnap kora délután következett a Superbike világbajnokság mezőnyének második futama Misanóban, amelynek ismét Tom Sykes, Leon Haslam, Davide Giugliano, Jonathan Rea, Max Biaggi, Jordi Torres sorrendben vághatott neki az élmezőny, míg a kategória két magyarja, Rizmayer Gábor és Tóth Imre ismét a sor végéről várhatták a rajtjelet. A mostani start hasonlóképp alakult, mint a délelőtti verseny során: Sykes megtartotta a vezetést, Giugliano és Haslam helyet cseréltek, Rea-nek azonban keményen védekeznie kellett Biaggival szemben. Az összetett éllovasa végül maga mögött tartotta a szabadkártyával induló olaszt, sőt még Haslamet is lenyomta, aki mellett még a 11. helyről előretörő Chaz Davies is elmotorozott – alig egy kör elteltével ismét a két Kawasaki és a két Ducati foglalta el a legelőkelőbb pozíciókat! A „Kalóznak” közben némi problémája támadt a célegyenes végén, így visszacsúszott Torres mögé a hetedik helyre.

Az élen hamar ellógott a Sykes, Giugliano, Rea trió, míg mögöttük Daviesnek sem kellett egyelőre tartani az Apriliáktól. A 2013-as vb-első azonban aggódhatott a vezetése miatt, hiszen ducatis ellenfele egyre közelebb került hozzá, s végül a hetedik körben az élre is állt az olasz. Nem sokkal később Rea is megelőzte csapattársát, és azon nyomban üldözőbe vette Giuglianót. A brit azonban elmérte az 1-es kanyar féktávját, így kissé lesodródott, és Sykes visszavette tőle a második helyet. A Kawasakik csatája a következő körökben is folytatódott, amelynek köszönhetően Davies és Haslam közeledni tudtak hozzájuk. Rea végül maga mögé tudta utasítani honfitársát, s ismét elkezdte faragnia a különbséget az élen álló ducatishoz képest. Sykesnak viszont egyre melegebb pillanatok okozott a Davies, Haslam kettős: előbbi be is szórt a brit mellé, ám ezt végül az apriliás használta ki a legjobban, aki egyszerre megelőzve mindkettejüket feljött harmadiknak.

Hét körrel a vége előtt Rea utolérte Giuglianót, s megkezdődött a harc az elsőségért. Ez azonban nem tartott sokáig: a vb-éllovas könnyedén elment olasz ellenfele mellett, aki aztán fokozatosan el is kezdett leszakadni a britről. Az izgalmakat innentől kezdve Biaggi szolgáltatta, aki hosszú körök óta üldözte már Torrest, mire végül lehagyta spanyol kollégáját. Rea eközben senkitől sem zavartatva célba ért az első helyen, 11. sikerét aratva ezzel 2015-ben, míg Giuglianónak és a Davies-szel szemben nagyot védekező Haslamnek köszönhetően három különböző márka képviselői tehették tiszteletüket a dobogón. Az első futamot megnyerő Sykes lett az ötödik, megelőzve Biaggit és Torrest, míg a top10-et a harmadik gyári Ducatin ülő Michele Pirro, s az újfent egymással csatázó Hondák tették teljessé. A BMW Racing Team Toth pilótái lemásolták az első verseny eredményét: Rizmayer Gábor a 21., Tóth Imre a 22. pozícióban látta meg a kockás zászlót.

Forrás: p1race.hu