Terol 10. Imolában

10. helyen végzett a spanyol világbajnok Nicholas Terol a Supersport világbajnokság idei ötödik futamán. Az újabb értékes vb-pontokkkal - jelenleg 30 pontjával - összetettben a tízedik pozícióban áll jelenleg.

supersport-imola-2016-lg

Bár sokáig úgy tűnt, hogy szinte semmi sem sikerül a csapat pilótáinak a hétvégén, miután az időmérőn sem Terol, sem pedig Chrobák nem tudott a Superpole 2-be bekerülni. Terol így a 13. helyről, míg magyar csapattársa a 29. pozícióból várhatta a vasárnapi futamot. A rajtot követően - bár mindketten jól rajtoltak - Terol egészen a 24. helyig, Chrobák pedig a 31. pozícióig esett vissza.

A versenyen előkerült a piros zászló is, melynek köszönhetően a Schmidt Racing Team a hétvégéjét köszönheti. Az újraindítás után ugyanis Terol pazarul versenyezve egészen a tízedik helyig jött fel, így ismét értékes világbajnoki pontokat szerzett a magyar csapatnak. Chrobák sajnos nem ért célba, ugyanis két körrel a vége előtt a 9-es kanyarban kicsúszott.

Nicholas Terol, 10.

„A rajtom aránylag jól sikerült, ám utána rengeteg helyet veszítettem. A második rajtot követően rengeteg pozíciót sikerült javítanom, ám ennek az volt az ára, hogy a hátsó abroncsom szinte teljesen elkopott, így a végén már csak arra figyeltem, hogy megtartsam a tízedik helyem. Nagyon nehéz hétvége van mögöttünk, ám mostantól kezdve csakis a következő futam foglalkoztat. A sepangi pályát nagyon szeretem, így azt remélem, a csapattal összefogva sikerül egy remek eredményt elérni.”