Óriási Rea dupla siker

1.futam

Vizes, de folyamatosan száradó pályán rendezték a Superbike vb első franciaországi versenyét, amelyet végül Jonathan Rea nyert meg, miután három körrel a vége előtt elment addig vezető kawasakis társa, Tom Sykes mellett. A dobogót a hazai pályán szereplő Sylvain Guintoli tette teljessé, míg a magyarok közül Rizmayer Gábor a 17., Tóth Imre pedig a 20. helyen ért célba.
A pálya elhúzódó takarítása miatt negyedórával később, 10:45-kor rajtolt el a Superbike világbajnokság első futama Magny-Cours-ban. Bár az eső elállt a reggeli bemelegítés óta, az aszfalt még nedves volt, így vizes versenynek nyilvánította a 19 körös viadalt a versenyirányítás. A pole-ból Leon Haslam indulhatott, mellőle Jonathan Rea és Niccolo Canepa várhatta a piros lámpák kialvását. A start után aztán rögtön a világbajnok állt az élre, mögötte pedig Chaz Davies tűnt fel a Ducatival. Tom Sykes is jó tempót ment azonban, a második körben már a második helyért vívott összetettbeli ellenfelével, sőt hamarosan a vezetést is átvette csapattársától.

wsbk-magny-cours-2015-1

A Kawasakik apránként el is léptek a többiektől, és Davies is magabiztosan őrizte harmadik helyét, mögötte azonban szép csatát vívott a Haslam, Guintoli páros, nyomukban Van der Markkal és Camier-vel. Az egymással is harcoló Hondák remek ütemben törtek előre, nem sokkal később már Daviest is bedarálták, így a fiatal holland már dobogós pozícióban haladt. A korábbi Supersport világbajnok alatt azonban megbicsaklott a gép, így francia kollégája elment mellette, sőt még Davies is igyekezett visszatámadni őt. A britnek azonban lassan hátrafelé is nézelődnie kellett, hiszen márkatársa, Matteo Baiocco is felért rá, sőt az olasz át is vette tőle az ötödik pozíciót.

Nagyjából a táv harmada volt még hátra, amikor Sykes előnye hirtelen fogyni kezdett Rea-vel szemben: a 2013-as világbajnoknak vélhetően fogyni kezdtek az abroncsai a száradó pályán – emiatt Haslam egy bokszkiállást is beiktatott a verseny ezen szakaszában. Három körrel a vége előtt aztán Rea be is szúrt kollégája mellé, akinek ez szemmel láthatóan nem tetszett, ezt követően azonban már nem tudta tartani honfitársa tempóját. Rea így behúzta idei 13. futamgyőzelmét, Sykes második helyének köszönhetően pedig kettős sikernek örülhetett a Kawasaki. A dobogó alsó fokára a hazai közönsége előtt szereplő Guintoli állhatott fel a Hondával, megelőzve csapattársát, Van der Markot.

Az első négyes mögött is remek eredményeket láthattunk: Camier parádés ötödik helyet szerzett az MV Agustával, mögötte pedig a Baioccóval nagyot csatázó Davies ért célba, akinek ezzel 12 pontra olvadt a fórja a tabella második helyén Sykes-szal szemben. Lowes lett a nyolcadik a Suzukival, a top10-be pedig Mercado és Canepa fért még be. Ami pedig a BMW Racing Team Toth versenyzőit illeti: kettejük közül Rizmayer Gábor szerepelt jobban a maga 17. helyével, vagyis ő csupán két hellyel maradt le a pontszerzésről, míg ifj. Tóth Imre 20. lett – mindketten körhátrányban látták meg a kockás zászlót. Folytatás hamarosan a Supersport versenyével, amelyet 13:10-kor követ a Superbike vb második futama.

2.futam

Jonathan Rea sikerével ért véget az eseménydúsnak jóindulattal sem nevezhető második verseny Franciaországban. A világbajnokot az összetett második helyéért csatázó Chaz Davies és Tom Sykes követte a célban, míg a BMW Racing Team Toth pilótái a 20. és 21. pozíciókat szerezték meg.

wsbk-magny-cours-2015-2

Immár teljesen száraz pályán rajtolhatott el a Superbike vb második futama Magny-Cours-ban, amelynek ismét Leon Haslam vághatott neki a pole-ból, megelőzve Jonathan Rea-t és Niccolo Canepát. Az apriliás a start után is megőrizte a vezetést, mögé azonban Chaz Davies zárkózott fel másodiknak – igaz, a világbajnok a második körben visszaelőzte a ducatist. Rea nem sokkal később már Haslamet támadta, a britnek pedig át kellett vágnia az egyik kanyart, amely után csak a negyedik helyre tudott visszajönni, miközben az első pozíciót Davies ragadta magához.

Davies szökési kísérlete csak részben bizonyult sikeresnek, Sykes és Haslam ugyanis némileg lemaradt, Rea azonban folyamatosan tapadt rá, sőt a táv harmadánál előzéssel is próbálkozott. Az első kísérletet még hárította a ducatis, egy körrel később azonban már a kawasakis maradt az élen, a duóra pedig ezzel ismét felzárkózott Sykes. Támadni azonban nem tudták egymást, így az izgalmakról a negyedik helyért csatázó Haslam és Van der Mark gondoskodott: kettejük harcát végül a fiatal hondás nyerte meg.

Rea eközben senkitől sem zavartatva behúzta mai második sikerét is, ezzel 14. győzelmét aratta a szezonban. Davies megerősítette összetettbeli második helyét a mögötte befutó Sykes-szal szemben, majd jött Van der Mark és Haslam, míg a top10-be az első futamon dobogóra álló Guintoli, Canepa, Torres, a Giuglianót helyettesítő Scassa, valamint Lowes fért még be. Ami pedig a BMW Racing Team Toth versenyzőit illeti: Rizmayer Gábor a 20., Tóth Imre pedig a 21. helyen ért célba, egyaránt körhátrányban. Folytatás két hét múlva a katari évadzáróval.

Forrás: p1race.hu